Karlín žije
28.2.2017

Caffè Dallucci

Říká se, že štěstí si za zlato koupit nelze. Na Rohanském nábřeží ale najdete kavárnu, ve které vám zlatě ozdobené zákusky štěstí zaručeně přinesou. Potravinářským zlatem tu dortíky zdobí zlaté české ručičky – ano, vznikají přímo v kavárně.

Prostorná a prosvětlená kavárna na adrese Rohanské nábřeží 23 působí velmi příjemně, asi hlavně díky přírodním materiálům a teplým barvám. Dvojice uvítají barové stoly se dvěma židlemi, větší skupiny mohou využít křesílka v soukromí za knihovnou – ideální pro obchodní setkání. Salonek to sice není, ale Caffè Dallucci pro vás prostor oddělí od zbytku místnosti tak, aby každému došlo, že bez pozvání si k vám přisednout nemůže.

Na rozdíl od klasických malých kaváren, kde obsluha přijde za vámi, tady musíte sami dojít k pultu, vybrat si a objednat. Rozhodně ale ne proto, že by obsluha byla líná! Naopak je velmi příjemná a dobře proškolená. Musíme pochválit profesionální personál, který nás potěšil nejen vydatnými informacemi o fair trade kávě, ale i skvělým lidským „pokecem“. Je znát, že jde o nový podnik, který se opravdu hodně snaží získat si zákazníky.

Napůl obchod
V prostoru Caffè Dallucci je i chladicí regál s namíchanými saláty, jogurty s müsli a dalšími rychlými svačinkami. Vybírat můžete i z nabídky čajů, balených oříšků a čokolád. Minidortíky si můžete dokonce objednat a odvézt: na jednu akci jich pro vás připraví až 500.

Netradiční dortíky a kvalitní káva
Kdybyste sem zavítali jen tak z dlouhé chvíle, věřte, že nudit se nebudete. Kromě zajímavých knih (od receptů přes romány až po průvodce světem kávy) vás pobaví samotná nabídka zákusků. Ke kvalitně vypražené kávě si zde určitě musíte dát něco sladkého. Můžeme jen doporučit zákusek posypaný zlatými kousky. Všechny dortíky vznikají přímo v „zákulisí“ Caffè Dallucci, a to z ingrediencí vybíraných údajně s velkým důrazem na vysokou kvalitu a domácí původ – přestože jde o pobočku londýnské kavárny.

Stejně poctivě tady přistupují k výběru nealkoholických nápojů a ingrediencí do domácích limonád nebo freshů, ale i poledních polévek či sendvičů. Z toho všeho logicky vyplývá, že cenově spadá Caffè Dallucci do vyššího průměru, podobně jako klasické řetězce Costa Coffee či Starbucks. Avšak na rozdíl od nich tenhle karlínský nováček zatím působí tiše a klidně. Jestli se povědomí a zájem o restauraci zvedne, budeme ji určitě muset navštívit znovu a posoudit, jak se jí daří udržet tvář, kterou jsme měli možnost poznat dnes.

AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, LEASE
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Contact form

Items marked * are required
 
Terms of use

The descriptions and information contained here in this website or provided in writing or verbally relating to the building itself or its value cannot be considered reliable declarations or factual statements about the building. Photographs and depictions are purely illustrative and do not necessarily reflect the actual situation. All dimensions and distances are approximate.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - Offices in Karlinopen right
EN CS