Karlín žije
28.6.2017

Vinárny v Karlíně – kam nejen na letní růžové

Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení u dobrého vína. A my víme, kam v Karlíně na tento lahodný nápoj zajít. Můžete tu prožít romantický večer ve dvou nebo si prostě jen dopřát kvalitní bílé, zdravé červené či osvěžující růžové. Výběr je opravdu široký.

Na břehu Rhôny

Pobočka vinárny Na břehu Rhôny evokuje poetickým názvem, nabídkou vín i interiérem slunnou jižní Francii. A skutečně tu budete ochutnávat hlavně vína z údolí této řeky, ale i dalších francouzských regionů. Jestli milujete vína, ale před tradičními vinotékami upřednostňujete moderní minimalistické prostředí, budete tu spokojení. Většinu vín si můžete sami natočit z přehledně označených lednic rozdělených podle druhu vína. Samozřejmě můžete objednávat i celé lahve. Vína v „samoobsluze“ se průběžně obměňují, takže narazíte na neznámé odrůdy, i když budete stálým zákazníkem. Může se stát, že zrovna dojde ta vaše oblíbená, ale v tom případě aspoň zkusíte něco nového. Nejvíc nám tu opravdu chutnalo červené Domaine des Chanssaud z břehu Rhôny, vyznačující se plnou chutí, nebo jemnější Vignerons de Caractèra. Pochopitelně je tahle vinárna umístěna u Vltavy, a to na Rohanském nábřeží 7. Otevírací doba je po-pá od 8­ do 22 hodin, protože v ty dny funguje podnik i jako kavárna. V sobotu od 14 do 22 hodin.

Cellarius

Netradiční Wine & Beer bar je ideální pro dvojice či skupiny, jež se neshodnou na druhu nápoje. Nejde ale o jedinou specialitu tohohle podniku, tou druhou je tzv. vinný piknik. Jinými slovy máte možnost si v hezkém počasí vychutnávat jejich víno a delikatesy v parku před barem, který najdete přímo na Karlínském náměstí 234/5. Když si s sebou vezmete nachlazené rosé, určitě nebudete litovat. Jediným minusem je otevírací doba. V sobotu a neděli vás tu neobslouží. Otevřeno je po-pá od 14 do 23 hodin.

Vinný bar Veltlin

O tomto osobitém baru s nejkvalitnějšími víny z oblasti bývalé Habsburské monarchie jsme vás už informovali, ale opakování je matka moudrosti. V létě každopádně ve Veltlinu můžete ochutnat osvěžující šumivá vína, například bílý PetNat z rakouské vinařské oblasti Burgenland. Ten i další otevřené lahve na vás čekají od pondělí do soboty od 17 do 23 hodin na adrese Křižíkova 488/115.

Vinárna Křižík

Tady naopak nabízejí hlavně moravská vína a pár zahraničních. Z červených mají například výborný Dornfelder z Velkých Bílovic, z bílých zase bodují Rulandské šedé nebo Tramín z Maďarska. K vínům si můžete dát něco malého, výborné jsou olivy. Větší občerstvení si musíte objednat alespoň den předem, pak ale stojí za to. Chválíme také zrekonstruovaný interiér i umístění v těsné blízkosti metra Křižíkova, na adrese Thámova 21/34.  Otevírací doba je ve všední dny od 12 do 24 hodin a o víkendu od 14 do 24. A ještě jedna věc – když jsou v podniku zákazníci, zavírá se klidně o více než hodinu později.

Správná adresa

Pokud chcete ochutnat vína z celého světa, jste na Sokolovské 87/95 opravdu na správné adrese. Navíc tu mají jen jedno čepované, ale zato skvělé růžové Zweigeltrebe Rosé z Vinařství Líbal na Znojemsku. Otevřeno je po-pá od 12 do 23 hodin, v sobotu se zavírá až ve 23 hodin.

Víte, jak se vyrábí růžové víno? Růžové víno se nevyrábí smícháním bílého a červeného, ale to už dnes většina lidí ví. Vzniká z modrých hroznů rychlým lisováním, nedostanou se tak do něj barviva. Jde o tzv. metodu krátkého naležení rozemletých hroznů.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN