Karlín žije
1.6.2017

V Karlíně přibyl další nováček – bistro K mini

ilustrační foto

K mini, tedy mladší sourozenec Krystal Bistra, je vážně mini. Rodinné bistro si našlo malý prostor na Sokolovské 99, vmáčklo do něj ještě vlastní pekárnu a chladicí pult s mléčnými výrobky z farmy Bláto – i tu jsme nejednou navštívili.

Než se dostaneme k nabídce, neodpustíme si okomentovat obsluhu. Určitě si ji zajděte vychutnat, je čerstvá a domácí. Že jde o nový a rodinný podnik, je znát na velmi milém přístupu k zákazníkovi a ochotě komunikovat i prodávat. Sice mají otevřeno jen do 17.00, ale teta za pultem nás s úsměvem přivítala, i když jsme přišli až v 17.15. A před námi byla ještě paní, která váhala, jestli si ten skvěle vypadající salát koupit, nebo ne, tak dostala ochutnat se slovy: „Lepší ochutnat než stokrát slyšet.“

Asi proto, že v bistru i v pekárně pracují všichni na svém, opravdu jim na vysoké kvalitě pečiva záleží. Chleba pečou „bohovský“ (a i po té páté hodině večer byl měkký jako obláček), ale jejich největší specialitou, jak sami říkají, je sekaná v housce. Na nás už nezbyla, beznadějně vyprodáno. Krom toho podávají už zmiňované saláty, také polévky, quiche, pomazánky, štrúdly, filtrovanou kávu, domácí limonády a pivo od Matušky. Voda je zdarma a připravená ve stylu „nalej si sám a neptej se“.

Nejsme si jistí, jestli je interiér záměrně minimalistický, aby dostál názvu K mini, nebo spíš nedokončený. Ačkoli v tak malé místnosti by přeplácanost byla jen na škodu. Dva tři stolky k posezení s čerstvými bylinkami ve vázičkách stačí.

Farma Bláto – nejen dodavatel, ale i tip na výlet!

V K mini koupíte všechny produkty z Farmy Bláto. Najdete ji v Blátě u Uhlířských Janovic, odtud ten zvláštní název. Jestli chcete mít opravdu jistotu, že sýry, jogurty, mléko, kefír, dokonce ani zmrzlina na vašem stole nemají původ ve velkochovu, ale jsou z místa, kde se ke zvířatům chovají hezky, Bláto je to pravé pro vás. Když jsme tam byli poprvé, zrovna se dokončoval kravín. Koukali jsme na ty krásně vyřezávané dřevěné sloupy a říkali si, že jde o nóblhóch restauraci s teráskou a výhledem na rozsáhlou louku. Až pak nám Pavel (už nevíme který, ale snad všichni mužští zaměstnanci Bláta včetně majitele se jmenují Pavel) vysvětlil, že i krávy to přece můžou mít doma hezké.

Každou sobotu ve 13.00 se přímo na farmě otvírá útulný koloniál s pečivem a mléčnými výrobky. Vedle něj venku navíc stojí pult a za ním velmi neformální obsluha až do 17.00 prodává polévku, kávu, čaj, pivo, něco sladkého… tak různě. Když přijedete pozdě, koloniál už je vyprodaný. Tady se na nadprodukci nejede. Krom vlastního koloniálu dodává Bláto jen do deseti dalších prodejen a nehodlá expandovat mimo svůj region.

O víkendech se tu přes sezónu občas konají menší akce, prý se chystá i nějaký divadelní festiválek. Kolem volně běhají kozy, slepice, pávi, kočky, děti… Zkrátka pohoda. Mrkněte na příspěvky z Bláta na Facebooku, ať vidíte, jak si to tam ty jejich krávy užívají!

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN