Karlín žije
21.2.2017

U Zábranských aneb Sport bar Duel

Až surrealistické spojení dvou odlišných světů. Znáte to u Zábranských? Dnes více než stoletá krčmička patří od roku 1958 na seznam kulturních památek. A tak jsme se plni ideálů rozhodli, že se do ní půjdeme podívat a něco pěkného vám o ní napíšeme. Rozhodně nás překvapila: interiérem, hosty i atmosférou.

1)     U Zábranských

Hospůdka na Křižíkově ulici č. p. 89 má historický význam – v roce 1920 se tu totiž začala formovat československá komunistická strana. A musíme uznat, že působí, jako by se tu čas zastavil v době socialismu. Dřevo, dým a v televizi hity 70. let. Ve zkratce: místo rozhodně nedoporučujeme odpůrcům kouření, protože dýmový opar, který se tam vznáší, vás zahalí od hlavy k patě. Sice vám tu načepují kvalitní tankovou Plzeň nebo Gambrinus, ale číšníci znudění svou prací vám úsměv neopětují jen tak. Asi už se k nim nevrátíme, tohle místo je spíš pro štamgasty.

2)     Sport bar Duel

Ten už je o něčem jiném. Složení osazenstva je o pár let mladší, dýmu rozhodně méně. Ten se rozptýlí hlavně díky obrovskému prostoru se 130 místy k sezení. Do této vábivější části budovy se dostanete jednoduše průchodem skrz Zábranské. Hned jak vstoupíte, vykoukne na vás obrovská bílá plocha na promítání zápasů. Prostředí připomíná typickou českou hospodu, jen o pár desetiletí mladší než u Zábranských. Můžete si tu zahrát šipky nebo fotbálek. Menu se skládá z klasických dobrot, jako jsou žebírka, nakládaný hermelín či steaky. Ceny jsou průměrné – obědové menu vás vyjde okolo 100 Kč. Sem bychom si na sledování nějakého zajímavého sportovního utkání asi klidně skočili. 

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN