Karlín žije
3.8.2017

Tradici a moderní gastronomii spojuje karlínská Eska

Nevíte, jestli dát přednost staletími prověřené, nebo moderní gastronomii? Pak zkuste restauraci s pekárnou Eska, která sofistikovaně skloubila obojí. Kromě jídelníčku zaujme i nevšedním industriálním interiérem. A pozor, letos získala dokonce michelinské ocenění Bib Gourmand za cenově dostupné výjimečné jídlo.

Esku, která spadá do sítě restaurací Ambiente, najdete na adrese Pernerova 49. Vyrazit sem můžete na vydatnou snídani, obědové menu i na večeři. My jsme chtěli vědět, jak chutná jejich specialita oceněná Michelinovým průvodcem. Vyrazili jsme tedy na večeři.

I ve všední den doporučujeme rezervaci. Dvoupatrová restaurace má sice velké prostory, ale nahoře bývá v létě plno. Je tam totiž krásná prosklená střecha, méně ruchu a příjemnější teplota než v dolní části. Ta slouží hlavně pekárně a kuchyni. Zahrádka se nachází v částečně uzavřeném prostoru, a tak ji hosté příliš nevyhledávají. Vypadá ale stylově, stejně jako zbytek restaurace. Industriální interiér kombinující dřevo, kov, sklo a minimalistickou květinovou výzdobu má svoje kouzlo.

Na oficiálních webových stránkách menu nevisí, ale některá jídla jsou vyfocená v galerii restaurace. Každopádně nic pro ty, kdo nemají rádi překvapení. Pokud si naopak na překvapení potrpíte, budete nejspíš nadšeni. Kromě pokrmů ze standardního jídelního lístku můžete ochutnat i degustační menu. Náš výběr byl ale částečně jasný – oceněné brambory v popelu s uzenou rybou, žloutkem a kefírem. Druhé jídlo jsme zvolili masové – kuře s kukuřicí, hořčicí a houbami. Když si k tomu dáte sklenku vína a láhev vody jako my, skutečně si pochutnáte. Ceny jsou na Karlín vyšší, ale vzhledem k úrovni podniku naprosto pochopitelné. Předkrmy se pohybují okolo 200 Kč a hlavní jídla povětšinou mezi 300 a 400 Kč.

Starají se o vás tak akorát, abyste měli příjemný pocit, a o pozornosti ve formě domácího chleba s máslem, dalšího malého předkrmu a sladkosti na závěr také není nouze. Kromě českých a zahraničních vín od 90 Kč za 0,15 l vám nabídnou osvěžující domácí limonády, ledovou kávu nebo míchaný drink s vlastním ginem.

Jak funguje michelinské ocenění?

Jde o ocenění průvodce francouzské společnosti Michelin, které se každoročně uděluje restauracím ve více než 12 zemích. Navazuje na Michelin Red Guide, jenž byl poprvé vydaný ve Francii už roku 1888. Jednou až třemi hvězdami je hodnoceno pouze několik nejlepších restaurací. V Praze mají jen tři restaurace jednu hvězdu – Field, La Degustation Bohême Bourgeoise a Alcron, dvou- ani tříhvězdičkové tu nejsou žádné. Bib, jímž se může pochluibt i Eska, získalo v ČR sedm restaurací.

 

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN