Karlín žije
12.1.2017

Tajemství vrchu Vítkov

ilustrační foto

Kopec Vítkov ve svých útrobách neskrývá jen třísetmetrový tunel. Za plechovými dveřmi se schovává síť podzemních chodeb a nemalých místností.

Žižkovský neboli Karlínský tunel měl původně sloužit jako protiletecký a protiatomový kryt pro obyvatele Prahy 3 a 8. Pokud už jste jím někdy procházeli, jistě jste si všimli plechových dveří po jeho stranách. Při cestě směrem ze Žižkova do Karlína minete po pravé straně ty, za nimiž je prostor pro odkládání případných mrtvých. Druhé už jsou vstupem do samotného krytu.

Ten se skládá z množství technických i obytných místností s přívodem pitné vody, vzduchu i elektřiny a teplota v něm se pohybuje okolo 15 °C. Vejde se do něj až 1 250 lidí, pro které je v krytu pro případ katastrofy přichystáno dost zásob na tři dny: jídlo, léky, lůžka, přikrývky... Zatím ale prostory posloužily jen jako místo konání koncertu nebo školicí středisko. Naštěstí!

Původně se plánovalo, že tunel půjde z obou stran uzavřít neprodyšnými dveřmi schopnými ochránit lidi uvnitř před katastrofou. Všimli jste si někdy po stranách jeho vstupů mohutných zárubní? Nikdy se nevyužily, protože k realizaci dveří nedošlo.

V přiloženém odkazu si můžete prohlédnout, jak to za dveřmi vedoucími do nitra vítkovského kopce vypadá:
https://www.youtube.com/watch?v=hwDlR22Gors 

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN