Karlín žije
23.12.2016

Půlnoční mše v Karlíně

Kostel svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí

Ať už jste křesťané, nebo ne, návštěva kostela na Štědrý den vás okouzlí. Obzvlášť v krásném interiéru kostela Sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí.

Nemusíte čekat až do štědrovečerní půlnoci, jedna z nejvýznamnějších architektonických památek 19. století je i mimo vánoční program otevřená od 8.00 do 19.00. První zpěvy na Štědrý den zazní už v 9.00. Ranní roráty vystřídá vánoční mše od 16.00, ideální pro nejmenší, kteří musí brzy do peřin. A ve 24.00 začne ona kouzelná „půlnoční“.

Věděli jste, že…?

-        Tento římskokatolický kostel má bezbariérový přístup.

-        Patří mezi největší církevní stavby u nás. Jeho věže měří 75 metrů, proto jsou vidět z pořádné dálky.

-        Obyvatelé Karlína ještě v 19. století neměli vlastní kostel, a tak se uspořádala veřejná sbírka.

-        Základní kámen byl položen v roce 1854 a v roce 1863, přesně na výročí tisíce let od příchodu věrozvěstů, byl kostel vysvěcen.

Kostel svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí; Foto: Petr Kadlec
Kostel svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN