Karlín žije
27.1.2017

Proměna Karlínského náměstí

Karlínské náměstí v zimě

Je nové, je zelenější, je krásnější a má veřejné záchodky! Ta přemíra zeleně vás oslní. Na jaře, ovšem…

Navzdory tomu, že kolem parku na Karlínském náměstí vede několik důležitých dopravních komunikací, je tady klid. Až se trochu oteplí, jistě najdete místo na některé z 99 laviček (taky by vás zajímalo, proč ne 100?). Posezení na nich je zcela zdarma a zahrnuje výhled na kostel svatého Cyrila a Metoděje, fontánu nebo dětské hřiště, kam můžete vyslat svou ratolest. Prostor náměstí láká nejen k rekreaci, ale i k obchodu. Je místem konání oblíbených farmářských trhů a dalších kulturních akcí.

31. října 2015 se náměstí po osmi měsících intenzivní rekonstrukce obléklo do nového, zelenějšího kabátu. Dostalo 54 nových stromů, 9 283 m2 nového trávníku, 27 lamp, 28 odpadkových košů, tři informační panely a dvě pítka. Aby toho nebylo málo, znovuzrozené náměstí vysvětil páter Miroslav Cúth z místní farnosti svatého Cyrila a Metoděje.

Věděli jste, že?

-        Historie parku se datuje až do 19. století. Od svého vzniku v roce 1872 je bijícím srdcem Karlína.

-        Na místě dnešního parkoviště kdysi stála čerpací stanice.

-        Karlínské náměstí nebylo vždy Karlínským náměstím, za svou existenci vystřídalo řadu jmen: náměstí U Školy, Jungmannovo náměstí, náměstí Otokara Březiny či Cyrilometodějské náměstí…

Karlínské náměstí v létě
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN