Karlín žije
3.5.2017

Odkud je nejlepší výhled na Prahu? Za nás jednoznačně z kavárny na Vítkově

výhled z Café Vítkov

Poté, co vyšlápnete 2 469 milionů schodů, zpotíte tričko a popadnete dech, jako za odměnu narazíte na krásnou kavárnu na střeše Národního památníku na Vítkově. V tomto případě platí, že není důležitá cesta, ale cíl!

Nejprve budete trochu zápasit s dveřmi, které slouží jako společný vchod do muzea i kavárny. Potom projdete kolem stánku se suvenýry a užijete si ještě další (!) schody vedoucí do druhého poschodí. Obklopovat vás budou obrovské mramorové stěny, mramorové schody… Je to tu poněkud šedivé a temné.

Cestou do kavárny jsme nejprve narazili na sousední místnost – slavnostní síň, jež vypadá jako z obrázku. Celá je laděná do červených a černých barev, jakási reminiscence komunistické propagandy, které bývala tato budova plná. Už vlastně chápeme, proč se tu točilo tolik filmů... Prostor jsme však museli rychle opustit, tady jsou totiž potřeba vstupenky.

Kavárna

Vstupem do kavárny se před vámi otevře úplně jiný prostor – dřevo, bílé plastové designové stoličky, plno světla a velká terasa. Podnik Café Vítkov je prosklený ze třech stran, takže tu jako na dlani vidíte Žižkov, park Vítkov i Karlín. Podle počtu malých návštěvníků, které jsme tu potkali, soudíme, že toto místo vyhledávají hlavně rodiny s ratolestmi. Dojem koneckonců umocňuje dětský koutek, jejž najdete po pravé straně vchodu do kavárny. Na terase vysypané kamínky je gril, na kterém si za teplých dní můžete nechat něco ugrilovat.

Dali jsme si Aperol a vychutnávali pohled na Prahu, která nám otevírala svou náruč. Kavárna je tichá, protkaná melodiemi české klasiky. V pracovních dnech tu mají otevřeno do 18 hodin, a tak nás přítomnost maminek na mateřské dovolené, které sem chodí probírat každodenní starosti, vlastně až tak nepřekvapuje.

Z piv tu čepují plzeň a v menu mají klasickou nabídku alkoholických i nealko nápojů. Co nás mile překvapilo, byly ceny. Po překonání takové nadmořské výšky (270 m n. m.) jsme čekali „vysokohorskou“ přirážku, ale zaplatíte tu stejně jako kdekoli jinde. Půllitr piva za 38 korun a espresso za 35 Kč. Mají tu i něco malého k zakousnutí – panini, cheesecake či medovník. Jediné, co bychom vytkli, je vypadávající signál WiFi. To ale možná není až tak na škodu, protože ho tu vzhledem k ohromnému výhledu vlastně nepotřebujete. 

Café Vítkov - interiér
Café Vítkov - exteriér
výhled z Café Vítkov
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN