Karlín žije
14.3.2017

Nevíte, co dát šéfovi k narozeninám? Stavte se pro čokoládu do Mlsné zebry

ilustrační foto

Celý život jsme žili v omylu! Mysleli jsme si, že víme, jak má chutnat bílá čokoláda. Po ochutnávce v Mlsné zebře máme jasno. To, co kupujeme v běžných obchodech, je prostě „pačokoláda“.

Mlsnou zebru najdete v Sokolovské ulici blízko stanice metra Křižíkova. Na první pohled obyčejný obchůdek nás mile překvapil. Nejen chutí, ale i tím, co všechno se tu o čokoládě můžete dozvědět. Určitě v něm seženete dost zajímavých produktů vhodných jako dárek pro dámy i pány. Bohužel však není zařízený na vysedávání nad horkým šálkem, takže ochutnávat musíte vestoje.

A že je co ochutnávat: nesmírné množství dobrot, od čokolády z Madagaskaru či Brazílie přes kakaové boby až po džemy a omáčky s papričkami jalapeños. Mají tu takové druhy čokolády, které byste jinde v České republice hledali marně – jsou u nás totiž jejich exkluzivními distributory. Vždy si tu vyberete ze široké nabídky čokoládových pralinek a lanýžů. Dozvěděli jsme se, že majitelka je skvělá cukrářka, takže si v Mlsné zebře můžete koupit i různé koláčky podle denní nabídky.

Během návštěvy čokoládovny jsme si uvědomili dvě zásadní věci: zaprvé kolik čokolád na světě existuje, zadruhé že jsme pořádnou čokoládu nikdy nejedli. Tady si můžete koupit ty nejvybranější z nejcennějšího aromatického kakaa. To tvoří jen asi desetinu celosvětové produkce kakaa a vyrábí se z bobů kakaovníků druhu Trinitario a Criollo. Boby Criollo se na trh dostávají jen zřídka. Ostatní čokolády se vyrábějí z méně jemných bobů Forastero, rostoucích planě všude kolem řeky Amazonky.

Nicméně i minusy jsme tu našli. Kromě nedostatku stolů (je tu jen jeden), u nichž byste mohli posedět a vychutnávat, nás zklamala i káva. Od čokoládovny jsme čekali lepší. Ne že by byla špatná, ale nijak zvlášť nás neoslovila. Do budoucna by se však Mlsná zebra chtěla rozrůst, věnovat se i pečení dortíků a pořídit si více stolů. Tak držíme pěsti.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN