Karlín žije
26.7.2017

Na kole do Karlína a ještě dál

Karlín je svým rovným terénem ideální pro projížďky na kole. Ať už budete jezdit jen okolo řeky, do práce nebo na nákupy. Můžete odsud ale podnikat i delší výlety mimo Prahu. Karlínem totiž vede i nejvýznamnější pražská cyklotrasa A2, po které v Karlíně můžete jet na pravém břehu Vltavy.

Cyklotrasy

Nedávno jsme vás informovali o běžeckých trasách v Karlíně, o cyklostezky tu ale také není nouze. Pokud jste průměrně zdatný cyklista, z Karlína se přes Libeň, Klecany a Kralupy nad Vltavou dostanete až na zámek Veltrusy. Případně můžete jet přes Letňany až do Klánovických lesů. Ve druhém směru zase okolo Vltavy dojedete přes Podolí a Zbraslav až do Vraného nad Vltavou. Ve všech případech najedete přibližně 30 km, takže tam a zpět už je to pěkný celodenní cyklovýlet.

Půjčení kol

V dnešní době nemusíte mít kolo svoje, v Karlíně už velmi dobře funguje služba bikesharing, která je ideálním řešením zejména pokud jezdíte jen po své čtvrti nebo po městě. V Karlíně se nejen díky rovinám a blízkosti páteřní cyklotrasy velmi osvědčila. U Homeport, kteří prozatím fungují jenom v Karlíně, si za příjemný roční poplatek 300 Kč můžete půjčovat jedno kolo na maximálně dvě hodiny každý den. Samozřejmě je možná i jednorázová výpůjčka na celý den, a to za 200 Kč.

Využít můžete v Karlíně i společnost Rekola, která se pomalu rozšiřuje po celé Praze. Roční předplatné, ve kterém je denně hodina zdarma, vychází na 1199 Kč, měsíčně pak na 320 Kč. Více informací najdete v odkazech pod článkem.

A jak začít nebo si tenhle systém jen vyzkoušet? Není na tom nic složitého. Kola najdete na stojanech rozmístěných po Karlíně a za jejich užívání zaplatíte jednoduše pomocí mobilní aplikace. K mání jsou i stylová elektrokola, která tu pochopitelně mají také svoje dobíjecí stanice.

Víte, co je bikesharing a kdy vznikl?
Bikesharing, tedy systém sdílení kol, se poprvé objevil v Amsterdamu v roce 1965. Následovaly Anglie, Francie a Dánsko. Do České republiky se první sdílená kola dostala až po roce 2000. Zajímavostí je, že firmy často zkoušejí provozovat kola právě v pražském Karlíně. Rozlohou, terénem i umístěním u řeky totiž představuje ideální místo pro využívání kola jako dopravního prostředku.

Odkazy:
Homeport - https://www.prahakola.cz/
Rekola – https://www.rekola.cz/

 

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN