Karlín žije
18.5.2017

Léto v Karlíně – kam vyrazit k vodě?

ilustrační foto

Léto se blíží, teplých dní přibývá, a tak není od věci vyrazit někam k vodě. Deka, přátelé, chlazené pivo a zurčení vody – tak si představujeme idylku jarních dní. V Karlíně sice žádné přírodní koupaliště nenajdete, zato je tu hodně míst, která vás osvěží zvukem tekoucí vody. 

Kašna na Karlínském náměstí

Mramorová kašna v parku na Karlínském náměstí stojí už od roku 1862. Její výstavbu tehdy finančně podpořili mecenáši, jejichž jména jsou vyryta na mramorovém stojanu. V rámci přeměny celého náměstí v roce 2015 se revitalizace dočkal i tento skvost, zařazený na seznamu kulturních památek a od roku 1964 památkově chráněný.

Jezírko v Kaizlových sadech

Nádherný park v blízkosti Invalidovny, v minulosti využívaný také jako vojenské cvičiště nebo střelnice, je skvělým místem třeba na procházku se psem. V jeho zadní části, před budovou Českého rozhlasu Regina, se nachází jezírko nesouměrných tvarů. V roce 2010 se konečně dočkalo revitalizace, předtím bylo zabetonované. V současnosti sice není naplněné vodou, ale když zaprší, nějaká se na jeho dně přece jen objeví. V blízkosti jezírka je vyhlídka na park, jež vznikla při rozsáhlých rekonstrukcích parku. Mimochodem, v parku, stejně jako před Invalidovnou, se můžete pokochat replikami starých luceren.

Máte radši „skutečnou“ vodu? Navštivte Přístav 18600

23. dubna se znovu otevřel Přístav 18600! Bar pod širým nebem u Vltavy, kde si oddychnete vy i vaši malí špunti. Najdete tu dětské hřiště ve tvaru křižníku, ponorky a majáku, které připomínají, že voda ke Karlínu patří odjakživa. Kromě místního pivního speciálu Křižík 11° si tu můžete dát něco malého na zub. Mimo to zde pořádají pravidelné akce se skvělou hudbou. Přístav zkrátka potěší všechny, kdo hledají kulturní vyžití s mírným závanem punku…

Něco navíc: kašna na nádvoří Invalidovny

Tento kousek není našim očím dostupný. Invalidovna je stále zahalená tajemstvím, proto se k ní tak rádi v článcích vracíme. Uprostřed jejího nádvoří mezi hustými platany stojí od roku 1901 empírová kašna. Její původní místo ovšem bylo na nároží Vodičkovy a Jungmannovy ulice. Obdélníková nádrž je zdobená mušlemi a Poseidonovým trojzubcem. Fontána v osiřelém objektu již dlouhé roky nefunguje.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN