Karlín žije
16.12.2016

Kde se vzal Karlín

Kostel svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí

Zdroj obrázku: By František Fridrich (1829-1892) (Zdeněk Wirth: Stará Praha, J. Otto, 1940) [Public domain], via Wikimedia Commons

Historie Karlína sahá až na začátek 19. století. Za 200 let svého života si prožil skutečně mnoho. Původně průmyslová čtvrť se změnila v jedno z nejlukrativnějších a nejžádanějších míst k bydlení v Praze. Dříve ale lidé vnímali Karlín jinak než my dnes…

Město Karlín bylo založeno roku 1817 a své jméno dostalo podle Karolíny Augusty, manželky císaře Františka I. Už tenkrát stála na jeho území vojenská invalidovna, která sloužila jako ubytovna pro vojenské invalidy a jejich rodiny. V roce 1847 se zde vybudovala první pražská plynárna a Karlín díky ní získal na důležitosti. Jeho významnou úlohou bylo osvětlovat pražské centrum – zásoboval svítiplynem až 200 lamp. Ovšem až v roce 1922 souhlasil, že se stane součástí Prahy.

Dělnický Karlín smetly povodně
Po zbourání městských hradeb v 19. století se karlínské pozemky staly výhodnými a zaujaly investory. I proto tu rychle vyrostla řada průmyslových závodů a obytných domů. Karlín byl dlouho známý jako dělnická a ve 20. století spíš upadající čtvrť. Život v něm paradoxně opět probudily až ničivé povodně v roce 2002. Nejprve ho asi na rok výrazně ochromily, ale v rámci obnovy se pozemky staly opět zajímavými – hodně k tomu přispěla důkladná protipovodňová opatření. Přibývají nové objekty a s nimi lidé. Karlín je čím dál víc oblíbenou lokalitou nejen pro podnikatele, ale i pro zaměstnance a rezidenty. 

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN