Karlín žije
7.3.2017

Kavárna na faře

Kavárna na faře - exteriér

V ulici Křižíkova č. p. 57 je malinká kavárna s obrovským výběrem. Možná chodíte pravidelně okolo, ale nikdy jste nezašli dovnitř, protože „je to na faře“. Chyba! Tohle místo je úžasně normální.

My jsme se do Kavárny na faře zastavili na rychlou kávu před schůzkou s klientem, která se měla protáhnout přes poledne. Říkali jsme si, že tak aspoň na chvíli zaženeme hlad a do oběda to nějak vydržíme. Nakonec jsme se oproti našim očekáváním naobědvali tady. Kromě kávy, zákusků a plněného pečiva se zde podává polévka, dvě teplá jídla i celá řada výživných salátů (dali jsme si cizrnový s tvarohem a pažitkou aneb zkusit se má všechno). Nemůžeme říct, že by šlo zrovna o explozi chutí a vůní, ale na něco takového si kavárnička ani nehraje. I ceny jsou na Karlín nezvykle nízké.

Prostor není dělaný na vysedávání s přáteli. Je to taková dlouhá nudlička s malými stolečky a dlouhým pultíkem, skýtajícím výhled do zdi. Pro jídlo si musíte dojít ke kase a rovnou za něj zaplatit. Obsluha vám ho podá na malém tácu, na kterém si ho donesete ke svému stolu. Obsluhoval nás milý veselý pán a trochu unavená, ale také velmi slušná paní. Moc se nám líbilo pro změnu se nepotýkat s přehnanými úsměvy, nóbl móresy nebo nucenou profesionalitou. Návštěva Kavárny na faře byla uklidňující, lidská, prostě normální. Jakmile bude možnost, skočíme si tam na něco dobrého znovu.

Jak je to s tím vyznáním?
Vyznavači kávy a lahůdek jsou vítáni bez ohledu na to, jaká je jejich víra nebo zda vůbec nějakou mají. Na to se vás tu opravdu nikdo neptá. Název dal kavárně fakt, že sídlí ve zrekonstruovaných prostorách farního domu náležejícího ke kostelu sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Snad jen přítomnost nástěnky s různými letáčky a plakáty vám při příchodu a odchodu připomene karlínskou farnost.

Pro vysvětlení
Když budete tohle místo hledat na internetu, najdete ho pod názvem Lahůdky na faře. Totéž stojí na účtence, a dokonce i na fotkách exteriéru na webových stránkách. Je pravda, že podnik má vlastní výrobnu lahůdek a prodává své recepty, ale nenechte se zmást – na domě je opravdu cedule Kavárna na faře. Radši jsme vám to i vyfotili.

Kavárna na faře - interiér
Kavárna na faře - interiér
Kavárna na faře - interiér
Kavárna na faře - interiér
Lahůdky na faře - exteriér - letní sezóna
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN