Karlín žije
29.3.2017

Káva, čaj, knihy – to není jen naše představa o klidném víkendu, ale zároveň název kavárny v Karlíně

ilustrační foto

Kavárna jako stroj času, který vás přenese do první poloviny minulého století. Nebo připomene návštěvu u babičky, jíž se podařilo zachovat nábytek z dob významných továrníků. To ale vůbec není důvod, proč jsme z téhle kavárny odcházeli neskutečně mile překvapení, až šokovaní!

Kavárna patří mezi nejčerstvější karlínské nováčky, ale podobný koncept už úspěšně funguje v její pobočce na Újezdě – v Dobré trafice. Tentokrát s kavárnou místo trafiky spojili knihkupectví.

Malinký prostor je šikovně vyřešený. Místo si tu najdou větší skupiny, ale i páry s vážnými tématy se mají kam schovat. Starý dřevěný nábytek se dokonale hodí k etiketě popsané na první straně nápojového lístku. Tak nějak máte potřebu chovat se tu slušně a klidně. Interiér je nekuřácký, ale před kavárnou se dá s cigaretou posadit ke dvěma stolkům. Z adresy Sokolovská 61 je krásný výhled na Karlínské náměstí, takže pokud nebudete venku, sedněte si k oknu.

Dřevěný barový pult zdobí kávovar v retro stylu, podobný tomu, jaký byste čekali před více než půl stoletím. Káva z něj teče výborná, žádná kyselá pachuť ani hořkost z nemytých trubek. Vybírat můžete z opravdu široké nabídky kávy robusta (India Cherry, Vietnam, Java…) nebo arabika (Indonesia, Guatemala, Kuba, Tanzanie…). Kdybyste s výběrem váhali, zkušená obsluha poradí. Samozřejmě nejde jen o místo pro čtenáře se zálibou v romantické historii. Mají i takzvané coffee to go pro ty, kdo jednoduše ocení kvalitní kávu.

Když chcete posedět
Množství knih, které jsou volně k dispozici hostům kavárny, zaplnilo celé tři knihovny. Jsou mezi nimi žánry pro starší generace i pro malé špunty. Takže i při návštěvě s dětmi budete mít čas probrat všechna důležitá témata. Kdyby vás některý kousek vyloženě oslovil, můžete si ho dokonce i koupit.
Ke kávě tu nabízejí i zákusky: sacher, cheesecake, drobné pochutiny z listového těsta, ale například i méně tradiční baklavu (šíleně sladký koláček z listového těsta s ořechy oblíbený hlavně ve Střední Asii). Stavit se sem můžete taky na pivo, víno, rum a zakousnout k nim něco ze slané nabídky zahrnující kavárenské klasiky, od nakládaného hermelínu přes obložený talíř nebo toast až po panini. Nic z toho vaši peněženku nezabolí, ceny jsou tu nastavené lidově.

Co nás nejvíc dostalo?
Když pán, který během naší návštěvy obsluhoval, dal jedné staré dámě cappuccino zadarmo. Obsluha je tu nejen milá, ale navíc doopravdy DOBRÁ.

Náš tip
Kavárnu na internetu sice najdete, ale webové stránky má zastaralé s neaktuálními fotkami. A příliš aktivně neholduje ani sociálním sítím. Reklamu si dělá hlavně poctivým přístupem. Opravdu jako z jiné doby! S tím souvisí i fakt, že k Wi-Fi byste se tu snažili připojit marně…

Káva, čaj, knihy - interiér
Káva, čaj, knihy - interiér
Káva, čaj, knihy - interiér
ilustrační foto
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN