Karlín žije
18.7.2017

Karlínská Podolka nabízí výbornou pizzu a italskou kuchyni

interiér restaurace

Jestli si pochutnáte na pizze, italských specialitách a kvalitním víně, určitě navštivte Podolku v Karlíně. Mají tu stylové prostředí, vodu zdarma i lahodné dezerty. Dvoupatrová restaurace v létě otevírá i menší zahrádku, takže místa je opravdu dost. Přesto se hlavně v době večeří vyplatí rezervace, zákazníci se sem kvůli vynikajícímu jídlu rádi vracejí.

Jednu ze dvou pražských poboček restaurace Podolka najdete V Šaldově ulici 466/34, na křižovatce se Sokolovskou. Hned po vstupu si budete připadat jako na lodi u břehů slunné Itálie. Ale nebojte se, nic není přehnané, vládne tu vkus a minimalismus v podobě dřevěného interiéru s barevnými doplňky.

Pokud přijdete na večeři ve všední den, místo určitě najdete. Jen na poměrně malé zahrádce bude nejspíš plno. My jsme zvolili místo uvnitř, ale u otevřeného okna, abychom nejedli na křižovatce a zároveň nám bylo příjemně.

Nejen v horkém létě oceníte, že na stole máte neustále po ruce lahev vody. Než ale dorazí obsluha, možná budete potřebovat novou. Jedinou výtku totiž máme právě k rychlosti personálu. Jídlo tu ale mají excelentní. Umí tu dokonce i burger, který chutná lépe než v některých specializovaných burgrárnách. Pizzu si můžete vybrat italskou i počeštělou se smetanou, výběr je široký. Celkové prostředí musíme také hodnotit vysoko, u kvalitního vína i dobrého piva tu klidně vydržíte celý večer.

Ceny se pohybují lehce nad průměrem, ale zase máte ke každému hlavnímu jídlu v ceně předkrm, neomezený přísun vody a vždy ochutnáte něco nového. Moderní gastronomové budou mít radost třeba z mungo klíčků nebo zeleninových hranolek podávaných k většině mas. Pizza a těstoviny stojí zhruba od 150 korun a masové dobroty začínají přibližně na 200 korunách.

Historie pizzy

Předchůdce pizzy pekli už starověcí Egypťané, od nich tento „plochý koláč“ převzali Římané. Novodobá pizza pak vznikla v Neapoli až v roce 1889 a na památku zesnulé královny byla pojmenována Margherita. I když se dnes připravuje mnoha jinými způsoby a po vzoru Američanů se prodává ve fastfoodech nebo zmražená, klasická italská varianta přímo z pece nikdy nebyla překonána.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN