Karlín žije
8.2.2017

Karlín po italsku: Di Casa Ristorante

ilustrační foto

Vepřo knedlo zelo má své kouzlo, ne že ne, ale čas od času každý z nás zatouží po al dente těstovinách nebo té pravé pizze. Jsme si skoro jistí, že i mezi vámi se najde pár hotových „pizza závisláků“. V Karlíně je rozhodně z čeho vybírat. My to ale vezmeme pěkně popořadě.

Malebná rodinná restaurace Di Casa Ristorante se veřejnosti otevřela teprve nedávno, a to jen několik metrů od Karlínského náměstí na adrese Křižíkova 28. Na první pohled je prostor útulný, na ten druhý překvapivě velký. Rozmanitý interiér kombinující tapety, cihly i nástěnné malby a nádherné obrazy potěší nejednu uměleckou duši. Snad každého pak zaujmou stoly ozdobené dekoracemi z těstovin.

V přízemí je jen pár stolků vhodných spíš na rychlou kávu, hlavní „show“ na vás čeká o podlaží níž. Do sklepních prostor se problémů vejde firemní nebo rodinná sešlost, ale je tu i dost soukromí na příjemné posezení se sklenkou vína. Zároveň musíme dodat, že jestli hledáte klidný koutek pro ničím nerušenou obchodní schůzku, v podzemí pizzerie se vám dokonce nikdo nedovolá a stoly jsou prakticky rozdělené tak, aby vás nevyrušovaly hlasy strávníků od vedle. Ale nebojte, Wi-Fi tam je, není to žádné mafiánské podsvětí!

Polední menu je bohaté, nabízí k výběru i z více než deseti různých jídel, která vám usměvavý personál přinese do patnácti minut. I v čase obědů si v Di Casa Ristorante sednete, místo se tu najde pro každého. I na zemi – vítaní jsou totiž také vaši domácí mazlíčci.

Kromě meníček vás potěší široká nabídka domácích těstovin, od špaget přes fettuccine po tortelliny, jež v žádné italské restauraci nesmí chybět. Kdo si na těsto nepotrpí, může si dát rizoto, steak, rybu, nebo dokonce českou klasiku jako tatarák či hermelín plněný parmskou šunkou.

Ze specialit doporučujeme ryby a plody moře. Takový mečoun na grilu či norský losos jsou příjemným a neotřelým zážitkem. Nebudeme vám ale lhát – na chobotnici, kterou personál velmi chválil, jsme se opravdu necítili.

Cenově bychom Di Casa Ristorante zařadili do vyššího středu. Obědové menu vás sice vyjde na nějakých 120 Kč, ale jinak jsou jídla dražší. Částky za hlavní chod se pohybují od 150 do 200 korun, za speciality zaplatíte ještě o něco víc.

Di Casa Ristorante - exteriér
Di Casa Ristorante - interiér
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN