Karlín žije
2.3.2017

Karlín – dokonalá kulisa pro filmaře

ilustrační foto

Že je Karlín nádherné místo pro práci, volný čas i bydlení, už jsme si několikrát potvrdili. Ale věděli jste, že kromě toho si ho oblíbili i filmaři a dostal se dokonce až do oscarových snímků? Možná jste ho viděli v následujících filmech.

Amadeus

Své prostory propůjčila oscarovému životopisnému filmu o Mozartovi Invalidovna na okraji Karlína. Hned v úvodní scéně snímku Amadeus určitě poznáte známou červenou fasádu. Mnoho scén se natočilo i na Strahovském klášteře nebo Stavovském divadle. Praha do filmu vyloženě patří – Mozart tu roku 1787 skutečně představil operu Don Giovanni.

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Honička aut se záchrankou se v roce 2010 natáčela v ulicích Sokolovská a Rohanské nábřeží. Záběry jsou ale tak autentické, že by v nich většina z vás Karlín ani nepoznala. Auta mají ruské značky a tvůrci nezapomněli dokonce ani na ruský billboard.

James Bond – Casino Royale

Několik scén této známé bondovky se natáčelo ve vstupní hale Národního památníku na Vítkově.

Hellboy

I v tomto snímku si „zahrál“ Národní památník, a sice v roli „Úřadu pro paranormální výzkum a obranu“. V úvodní scéně by ho poznal asi každý. V několika scénách je také budova Invalidovny, její západní část představovala Nemocnici Bellamie. Skvělé fotky pro srovnání si můžete prohlédnout třeba zde: http://thecinescapader.blogspot.cz/2016_07_01_archive.html 

Samotáři, Děti noci, Sametoví vrazi

Karlínský tunel má skvělou akustiku a také trochu strašidelnou atmosféru – ostatně jako každý tunel. A snad právě proto se v něm Ofka z Dětí noci snažila vykřičet svůj hněv, hlavní vyšetřující Hrubeš z filmu Sametoví vrazi na jeho konci potkal osudovou lásku a tvůrcům Samotářů pomohl vykreslit Hančin splín.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN