Karlín žije
19.4.2017

Kam v Karlíně za vegetariánskou kuchyní?

ilustrační foto

Rádi byste něco bez masa? Skoro v každé restauraci dostanete aspoň jedno bezmasé jídlo, často ale jen pověstný smažák. Proto jsme tentokrát zaostřili na tři karlínské podniky, kde si pochutnáte na vegetariánské i veganské kuchyni.

Beas Vegetarian Dhaba

Adresa: Sokolovská 93
Bezlepková jídla: ano

Pokud nemáte příliš v lásce kořeněné, asi pro vás tato jídelna nebude to pravé ořechové. Připravují tu totiž pokrmy hlavně na indický způsob. V samoobslužném bufetu si vyberete podle chuti a zaplatíte podle hladu – cena se vypočítává z váhy jídla, které si na tác naložíte. Nejpozději hodinu před zavíračkou se tu najíte za zvýhodněné ceny díky happy hour (–40 %). Zdravá večeře vás tak vyjde doslova na pár drobných. Prostor je maličký, ale ještě se nám nestalo, že bychom si tu nesedli.

Mlsná kavka

Adresa: Sokolovská 29
Bezlepková jídla: ano

Vegetariánské a veganské kulinářské nebe i pastva pro oči. V této restauraci vybírají skutečně kvalitní suroviny, což se samozřejmě odráží v chuti jídel. Interiér je zařízen jednoduše a vkusně, ke stolům se tu usadí dvojice i větší skupiny hostů. Pravidelná obědová menu dávají obyčejně na výběr ze dvou polévek, tří hlavních jídel a salátu. Porce hlavních chodů se nám ale zdály trochu malé s ohledem na ceny, které bychom zařadili do vyššího průměru. Svou návštěvou však přispějete dobré věci – v Mlsné kavce totiž obsluhují lidé, kteří jsou kvůli psychiatrické diagnóze znevýhodněni na pracovním trhu. Restaurace také organizuje kurzy vaření, samozřejmě vegetariánské kuchyně. Bonusem pro rodiče je dětský koutek, kde se jejich ratolesti na chvíli zabaví.

Veggie Garden

Adresa: Pobřežní 12
Bezlepková jídla: ano

Když projdete obchodní pasáží Oasis směrem od tramvajové zastávky Florenc, narazíte na tuto veganskou „zahrádku“. Denní nabídka zahrnuje sendviče, burrito i něco sladkého na závěr, mají tu třeba výborné koláčky a dortíky. Každodenní obědové menu obsahuje polévku – na výběr jsou vždy dvě – a hlavní jídlo. Příjemná obsluha nám ochotně poradila s výběrem. Dali jsme si na její doporučení falafel talíř a mile nás překvapil. Bistro je sice útulné, ale sezení u barových stolů pro dva až čtyři strávníky neposkytuje mnoho prostoru. Ani toaleta se už dovnitř nevešla, a tak musí hosté chodit do přilehlé pasáže. Každopádně krátkou zastávkou v bistru nic nezkazíte a jídlo si můžete vzít i s sebou.

Na závěr pro vás máme ještě tip na veganskou pizzu v jinak neveganské pizzerii. Přečtěte si náš článek Karlín po italsku: Pizzeria Manna.

Veggie Garden - nabídka
Veggie Garden - nabídka
Veggie Garden - nabídka (quiche)
Mlsná kavka - exteriér
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN