Karlín žije
23.3.2017

Kam v Karlíně pro pečivo: 4 pekárny-cukrárny, které stojí za to

ilustrační foto

Nemáme nic proti mraženým polotovarům, ale je fakt, že čerstvé pečivo a tradiční chléb z žita jsou prostě lepší. Nebo aspoň modernější, paradoxně. Zkrátka velké pekárny už mají nemalou konkurenci, a to i v Karlíně.

Pekařství Karlín

Začněme něčím úplně normálním: jestli už vás nebaví moderní drahé pekárny zakládající svůj byznys na netradičních receptech a inovativních tvarech, mezi nimiž je pomalu problém koupit obyčejný rohlík, Pekařství Karlín vás potěší. Malý rodinný podnik si část nabídky peče sám přímo v zadních prostorách obchodu, část si do prodejny nechává dovážet – například z Pekařství Vondřichovi. Výběr je široký a zahrnuje i snídaňové menu, plněné bagety, čerstvé zákusky a kávu. Dobroty si můžete vychutnat u stolu na místě nebo si je nechat zabalit na doma. Prostě taková typická pekárna s příjemným bonusem – obsluhou. Paní za pultem nám zpříjemnila den nejen úsměvem, ale i cennými doporučeními, co si máme vybrat.

Pečivo bez lepku: ano
Otevřeno: po–pá 7.00–18.00
Adresa: Sokolovská 63
Free Wi-Fi: ano

Eska

Napůl pekárna s posezením, napůl výběrové potraviny a nad tím vším ještě restaurace s netradičními jídly. Eska spadá pod známou rodinu Ambiente. Sídlí ve stejné budově jako Forum Karlín, hned po levé straně. Každý den tu na bukovém dřevě pečou čerstvý žitný chléb z bio mouky a třístupňového kvasu. Pojmenovali ho prakticky: chleba 33 a chleba 66 – číslo v jeho názvu vyjadřuje, kolik procent žitné mouky obsahuje. Prodávají nejen bochníky, ale i topinky nebo chleby s vlastními pomazánkami. Jen počítejte s tím, že za styl a kvalitu si tu připlatíte. Za vyšší ceny to ovšem očividně stojí, protože Eska letos získala ocenění Bib Gourmand, které Michelin uděluje za „výjimečné jídlo za rozumnou cenu“. V pekárně to opravdu žije – ruch, pohyb, energie a vskutku skvělá obsluha.

Pečivo bez lepku: ne
Otevřeno: po–pá 8.00–23.30, so–ne 9.00–23.30
Adresa: Pernerova 49
Free Wi-Fi: ano

Simply good

Tohle je spíš cukrárna než pekárna, ale dá se tu koupit kváskový chleba ze spřátelených pekáren: z Mansson Bakery vozí každé pondělí, středu a pátek. Opatovský kváskový dovezou vždy v úterý a žitný chléb ze Statku Tilia v úterý a ve čtvrtek. Hlavním sortimentem jsou však v Simply Good jejich vlastní dorty, koláče, bábovky, muffiny, vdolečky, džemy, sirupy a tak podobně. Svůj sortiment dokonce rozvážejí a zajišťují i catering pro firmy, který popisují jako „firemní občerstvení v domácím stylu“. Káva mamacoffee nás tu při posezení nad bábovkou potěšila, bohužel jsme ale trochu zklamaní z obsluhy, která se na nás ani při jedné z návštěv neusmála.

Pečivo bez lepku: ano
Otevřeno: po–pá 8.00–18.00
Adresa: Sokolovská 70
Free Wi-Fi: ne

Sklizeno

Řetězec prodejen rozesetých nejen po Praze asi není třeba zdlouhavě představovat. Koncept je založený na pečlivém výběru dodavatelů, aby zákazníci měli jistotu, že potraviny splňují deklarované kvality. V případě pečiva se na dobrou chuť a poctivé ingredience můžete spolehnout. Dováží sem Mirečkovo pekařství, Jan Mašek, David Dvorník a Koláčkova pekárna, která nás baví nejvíc (neustále zkouší, co všechno se dá do chleba přidat, od chia semínek po čokoládu, a pokaždé jim z toho vyjde něco skvělého). Do obchodu zajděte i s dětmi. Zatímco budete vybírat, ony se zabaví v dětské kuchyňce.

Pečivo bez lepku: ano
Otevřeno: po–pá 8.00–18.00
Adresa: Sokolovská 79
Free Wi-Fi: ne

Pekařství Simply good - nabídka
Pekařství  Simply good - nabídka
Pekařství Simply good - exteriér
Chléb z Koláčkovy pekárny
Restaurace s pekárnou Eska Karlín - interiér
Restaurace s pekárnou Eska Karlín - interiér
Restaurace s pekárnou Eska Karlín - interiér
Restaurace s pekárnou Eska Karlín - interiér
Chléb pečený v Eska Karlín
Pekařství Karlín - exteriér
Pekařství Karlín - nabídka
Pekařství Karlín - nabídka
Pekařství Karlín - nabídka
Pekařství Karlín - nabídka
Pekařství Karlín - chlebíček :-)
Pekařství Karlín - okolí
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN