Karlín žije
6.4.2017

Kam v Karlíně pro maso a uzeniny?

ilustrační foto

Obvykle se snažíme zařadit do článků tohoto typu alespoň tři nejlepší podniky. V tomhle případě bychom vás ale „lakovali“. Řeznictví v Karlíně vám můžeme s klidným svědomím doporučit jen dvě, zato opravdu výborná.

Maso uzeniny Lašťovka

Adresa: Thámova 22
Otevřeno: po–pá 6.45–19.00

Malinká, zbožím až po strop napěchovaná prodejna s červenou markýzou a nápisem UZENINY • LAHŮDKY je kousek od stanice metra Křižíkova. Je jedním z mála podniků, které mají v Karlíně dlouholetou tradici – funguje tu už od roku 1990.

Lašťovka si potrpí na český původ masa a masných výrobků. Kromě toho si tu můžete k salámu koupit i pečivo a rovnou také nějaký ten sýr či koláč jako dezert. Ze širokého sortimentu si můžete vybírat na místě, nebo si rovnou objednat po telefonu. Maso pro vás na přání naporcují, a po domluvě vám ho dokonce i donesou nebo zavezou, kam si řeknete. V rámci grilovacího programu Lašťovka připraví prakticky cokoli, co se dá hodit na gril – nejen steaky, křídla a kotletu, ale i celé sele nebo krocana.

Presto Meat Market – gurmánské řeznictví a bistro

Adresa: Vítkova 11
Otevřeno: po–pá 10.00–18.00, so 9.00–13.00

Presto Meat Market je takové netradiční řeznictví. Jeho provozovatelé jsou opravdu vybíraví: pro výběr masa mají spoustu kritérií, o kterých jsme doteď nikde jinde neslyšeli. Znějí ale fakt zajímavě a dávají smysl. Například na jehněčí berou jen jehňata do 18 kg váhy, drůbež musí běhat po dvorku 80 dní, aby mělo vypracovanou postavu s pevnými svaly, a hovězí od českých farmářů z plemen jako Limousine či Higland musí zrát na kosti 21 dní. Netrvají jen na českých farmářích, když se jim hovězí líbí, nechají si ho klidně dopravit z Argentiny nebo od protinožců. Než si maso koupíte, můžete ho ochutnat v jejich bistru. Obsluha vám pak dokáže poradit, na jaký způsob si máte maso doma zpracovat, a za pár korun ho i ochutí a naloží za vás. Všechny kroky přípravy s vámi navíc proberou profesionálové na kurzech vaření pořádaných přímo Presto Meat Marketem.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN