Karlín žije
31.3.2017

Kam v Karlíně na zákusek?

ilustrační foto

Čas od času si každý z nás rád osladí život, a tak i my už jsme stihli ochutnat nejeden dezert z karlínské nabídky. O celé řadě z nich už jsme vám na našem webu psali, tohle jsou ale naši tři zákuskoví favoriti.

Ovocný Světozor

Cestou ze zastávky Florenc do centra Karlína se nekoukejte do výloh po pravé straně, pokud držíte dietu. Hrozí, že byste nabídce Světozoru neodolali. Sice zahrnuje i saláty, ale ruku na srdce – pro žádný z nich se nakonec nerozhodnete a dáte si čokoládový royal. Jediné, co nás v teplých měsících zachraňuje od každodenního nákupu, bývají fronty. Mnozí totiž považují točenou jahodo-banánovou zmrzlinu ze Světozoru za tu nejlepší v Praze, obzvlášť při uvážení poměru cena/výkon. Pořádáte-li oslavu, dorty a chlebíčky si můžete objednat předem.
Otevřeno: po–pá 8.00–19.00; so 9.00–19.00; ne a svátky: 10.00–19.00
Adresa: Sokolovská 22

Cukrárna Laskonka

Na rohu Lyčkova náměstí stojí cukrárna s příznačným názvem Laskonka. Příznačným proto, že tu vyrábějí českou klasiku: indiánky, špičky, kokosky, kremrole, samozřejmě laskonky a další typické tuzemské zákusky. Méně tradiční už je možnost koupit si jakýkoli z nich v jedné ze tří různých velikostí. Interiér na nás působí jako malinový dort s tvarohem – sladký a růžovobílý, ale nezajídá se nám.
Otevřeno: po–pá 10.30–18.00; so 13.00–18.00
Adresa: Křižíkova 72

Delice Cafe

„Za dortíky, které pro vás chystáme, se jinak jezdí hodně daleko, často až někam do evropských metropolí,“ stojí na webu kavárny s dezerty, které jsme zatím nikde jinde neviděli. I jejich věneček je ve skutečnosti Paris Brest – a to je asi to jediné ze sladké nabídky, co jsme dokázali alespoň nějak pojmenovat. Cafe Delice tedy rozhodně doporučujeme vyznavačům nevšedních zážitků. V příjemném prosvětleném zelenobílém interiéru se vyplatí posedět a pozorovat, jak se zákusky vyrábí. Kromě nich si tu ale můžete dopřát i polévky, sendviče, saláty a v čase snídaní vejce na čtyři způsoby. A ano, samozřejmě je to tu trochu dražší, ale ne tak, jak byste čekali. Cena za dortík se pohybuje od 59 do 79 korun.
Otevřeno: po–pá 8.00–20.00; so 9.00–20.00; ne 9.00–17.00
Adresa: Sokolovská 39

Mohlo by vás také zajímat

Kam v Karlíně pro pečivo: 4 pekárny-cukrárny, které stojí za to

Kam v Karlíně do bistra

Kam v Karlíně na dobrou kávu

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN