Karlín žije
20.4.2017

Kam v Karlíně na skvělou zmrzlinu?

ilustrační foto

Léto se kvapem blíží a s teplotami se zvyšuje i množství cedulek ve výkladech kaváren a cukráren s nabídkami zmrzliny. Vodové zmrzliny už dnes zajímají málokoho, alespoň my si určitě radši dáme kvalitní italskou. Ochutnali jsme ty nejlepší v Karlíně. Kam na ně?

Káva, čaj, knihy

Adresa: Sokolovská 61
Terasa: ano
Přečtěte si také: Káva, čaj, knihy – to není jen naše představa o klidném víkendu, ale zároveň název kavárny v Karlíně

Kavárna nově nabízí i zmrzlinu Angelato. Na výběr tu mají mnoho příchutí – je libo smetanovou stracciatellu, citron, jahodu, slaný karamel, sorbet mango, kokos? My jsme ochutnali kombinaci kokosu a slaného karamelu a bylo to božské! Zmrzku si můžete vzít i s sebou třeba do blízkého parku na Karlínském náměstí a užít si ji v trávě na sluníčku.

Parlor Café – Ice Cream Cookie Sandwiches

Adresa: Křižíkova 37
Terasa: ano

Místo jako z pohádky. Už z dálky na něj upozorní zaparkovaný bicykl, uvnitř vaše oko potěší zajímavý retro nábytek a množství rostlin, které visí v květináčích z vysokých stropů. Všechno zde ladí v jemných pastelových barvách. Prostě úplně jiná zmrzlinárna. Mají tu výbornou kávu a pestrou nabídku dortů. Specialitou podniku je parlorka – zmrzlinový sendvič. Skládá se ze dvou sušenek a zmrzliny s toppingem mezi nimi, vše podle vlastní chuti. Vyzkoušeli jsme sušenku s příchutí slaného karamelu s mandlemi, ze zmrzlin jsme si vybrali jahodovou s thai basil a slaný arašíd. Kombinace chutí byla úžasná! Parlor Café není jen gastronomický zážitek, ale i potěšení pro duši. Když jsme vstoupili, hrál zrovna Claude Debussy a nás zaplavila vlna pokoje. Ideální místo třeba na první rande…

Můj šálek kávy

Adresa: Křižíkova 105
Terasa: ano
Přečtěte si také: Kam v Karlíně na dobrou kávu

Když se řekne Karlín, mnohým se vybaví Můj šálek kávy. V kavárně je stále plno a není divu – připravují tu jednu z nejlepších káv v Karlíně, možná i v celé Praze. Za pěkného počasí můžete posedět na příjemné terásce. V létě tu nabízejí legendární 2AD zmrzlinu. Co to je? 2AD je rodinná zmrzlinárna, která oživuje prvorepublikové receptury. A fakt stojí za to! Recepty si ve firmě vymýšlejí sami a momentálně jich mají okolo stovky. Do zmrzliny nepřidávají žádný prášek, jen samé poctivé suroviny. O její jedinečné chuti psali i na známém foodblogu Scuk.cz a na Taste of Prague.

Dobrou italskou zmrzlinu dostanete i v Kavárně na faře nebo v Ovocném Světozoru, kde mají legendární kombinaci jahoda-banán. Za nás ale rozhodně vítězí výše vzpomínané podniky.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN