Karlín žije
25.9.2017

Kam v Karlíně na film nebo hrané představení?

kina

Kina, divadla i multifunkční sály

Karlínskou specialitou jsou multifunkční prostory, které slouží zároveň jako divadlo, kino i koncertní či přednáškový sál. Patří sem například Forum Karlín nebo Kasárna Karlín. Fanoušci artových kin pak jistě navštěvují Kino Atlas a muzikáloví nadšenci zase Hudební divadlo Karlín. V letním období, kdy mají divadla prázdniny, tu navíc funguje Letní kino Regina a nově i Přístav 18600.

Kino Atlas

Artové i mainstreamové filmy můžete zhlédnout ve dvou sálech Kina Atlas, velkém s kapacitou 143 míst a malém pro 58 diváků. Najdete ho na adrese Sokolovská 371/1. Promítá se každý den a nechybí ani speciální představení pro děti či seniory. O vybraných filmech z aktuálního programu vás informujeme v pravidelných článcích o karlínských akcích. Kino je oblíbené i u mnohých novinářů a producentů akcí, takže právě tady často probíhají festivaly, slavnostní premiéry a novinářské projekce. V budově pocházející už z let 1935–1936 nechybí ani příjemná kavárna.

Hudební divadlo Karlín

Jak už název napovídá, na první muzikálové a operetní scéně v Praze můžete vidět zejména české a zahraniční muzikály. Krásný interiér divadla ale hostí i další eventy. Každoročně se tu vyhlašují vítězové prestižních soutěží, mezi nimi i všem známý Český slavík, a pozváni sem můžete být také na charitativní akce. Adresa Hudebního divadla Karlín je Křižíkova 283/10 a ani na jeho program nezapomínáme v našem kulturním přehledu.

Divadlo Kámen – umělecký salón

Toto pražské autorské divadlo najdete už od roku 1999 ve vlastním studiu na adrese Nekvasilova 625. Každý rok se tu odehraje na 30 představení. Mezi nimi mají svoje místo dramata, komedie i experimentální konceptuální hry na pomezí žánrů. Jestli vás něco takového láká, jednou za čas se určitě vyplatí zamířit kousek dál od centra Karlína.

Divadlo Amatérů

Tento divadelní soubor naopak sídlí přímo na Karlínském náměstí. Založen byl v roce 1997, a přestože zde hraje jen málo herců, slibuje velký zážitek. Jeho doménou jsou autorská představení s nečekaným humorem.

Forum Karlín

Nový multifunkční prostor Forum Karlín sídlí na adrese Pernerova 51 uprostřed moderního areálu, který zaujme všechny příznivce současné architektury. Pořádají se tu jak kulturní, tak i společenské nebo odborné akce. Nejčastěji můžete do Fora Karlín vyrazit na koncert. I jeho program pečlivě sledujeme, aby vám nic zajímavého neuniklo.

Kasárna Karlín

Ve vnitrobloku bývalých karlínských kasáren se letos v červnu otevřel kulturní prostor s rozhlednou, barem, galerií i kinem a divadelní scénou. Navštívit ho můžete každý den, program ve venkovní části záleží na počasí. Multifunkční areál v ulici Prvního pluku městu zapůjčilo Ministerstvo spravedlnosti ke kulturnímu využití zatím na tři roky.

Víte, že Hudební divadlo Karlín patří k nejstarším pražským divadlům? Původně v budově sídlilo varieté rodiny Tichých založené v roce 1881. Už to patřilo k velmi populárním scénám, prý tu hostoval i slavný komik Charlie Chaplin. Další zajímavostí je, že během druhé světové války prostory sloužily jako Prozatímní divadlo, tedy druhá scéna Národního divadla. Samotné Hudební divadlo Karlín funguje pod různými názvy od roku 1945.

 

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN