Karlín žije
9.5.2017

Kam si v Karlíně zajít pro trošku Kanady? Zkuste fastfood Garage

ilustrační foto

Před časem jsme vám přinesli článek o rychlých občerstveních v Karlíně, v němž jsme krátce popsali čtyři karlínské fastfoody. Nyní bychom vám rádi trochu přiblížili jeden z nich – Garage.

Na Křižíkově 58 jsme vešli do dveří, nad nimiž se už z dálky vyjímá velké písmeno G a javorový list. Malinký prostor nás objal vůní, která láká už z ulice. Vzduchem se nesly smažené hranolky a něco, co neumíme zařadit, ale vonělo to skvěle. Když připočítáme vřelý úsměv sympatického obsluhujícího chlapíka a útulné prostředí, není divu, že tu v čase oběda bývá narváno.  

Garage je skutečně v garáži

Na bílých cihlových stěnách najdete vysvětlení, co je poutine a odkud tato specialita pochází. Na zdech je také nabídka jídelního lístku, tedy různých druhů poutine – Mississippi, Classic, Canadian, Burger a mnoho dalších. Pod každým názvem si přečtete krátký text o tom, co který druh obsahuje. Vybrali jsme Canadian se smaženou slaninou a Mississippi s trhaným vepřovým masem.

Po objednání jsme se přesunuli k dřevěným stolečkům rozestavěným po obvodu místnosti, a sedli jsme si na malé červené stoličky s výhledem do ulice. Celou dobu nás přitom sledovaly pohledy kolemjdoucích lidí. A vlastně to chápeme, taky jsme zvenčí zvědavě nakukovali… Po pár minutách nám se srdečným úsměvem a cizím přízvukem v češtině podali objednané jídlo a musíme uznat, že bylo fakt skvělé! Velká porce je skutečně hodně velká, klidně by se z ní najedli dva průměrní jedlíci. K jídlu si u pokladny načepujte ledový čaj, stojí opravdu za to!

Cenově bychom toto bistro zařadili do vyššího průměru. Cena za velkou porci se může vyšplhat i na 170 korun, ale pokud zvolíte menší porci, vejdete se i do 120 korun.

Co je poutine?

Poutine je hranolková specialita posypaná speciálním „vrzajícím“ sýrem a přelitá teplou hustou hnědou omáčkou z vývaru. Pro Kanaďany je tato pochoutka něco jako brynzové halušky pro Slováky a vepřo knedlo zelo pro Čechy. Poutine, jak jsme se dočetli, znamená ve francouzském slangu „horký nepořádek“. Celé to vzniklo údajně tak, že si zákazník ve městě Warwick vyžádal, aby mu hranolky, sýr a horkou omáčku dali společně do jednoho sáčku.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN