Karlín žije
10.3.2017

Kam pozvat cizince na českou večeři? Zkuste Karlínskou pivnici

ilustrační foto

Když se řekne pivnice, mnohým se vybaví poloprázdný a smutný výčep plný kouře a špíny. Dnes ale můžeme mluvit o jakémsi českém pivním obrození. Pivní kultura je v rozpuku a spolu s ní i naše pivnice. Jedna z nejlepších tankových plzní v Karlíně se čepuje v rohovém domě na křižovatce ulic Březinova a Sovova.

Prostory restaurace jsou menší a útulné. Zdobí je stylový výčep a klasické retro předměty jako kukačky, pivní sklenice a staré nádobí na stěnách. Jednoznačně nejzábavnější nám připadala zeleně podsvícená prosklená podlaha. To aby hosté mohli shora shlížet na zdejší klenoty pod zemí – pivní tanky s plzeňským ležákem. Kromě něj tu čepují i tmavého Kozla.

Každý pracovní den vám usměvavá, a dokonce vtipná obsluha naservíruje klasická česká jídla, právě taková, jaká se k pivu hodí nejlépe. Jako předkrm si rozhodně dejte salát z tlačenky, všichni si ho tu chválí a jen tak někde vám ho nenabídnou. I místní utopenci patří k nejlepším, jaké jsme kdy jedli. Platí tu, že každou neděli je posvícení – ten den vždy pečou kachnu se zelím. Specialitou podniku je však vyhlášené uzené koleno. Když si sednete na vyvýšenou plochu v pravé části pivnice, můžete pozorovat, jak se pro vás připravuje. Ceny za poctivou kuchyni jsou vyšší než průměr, oběd včetně piva vyjde na 150 až 200 korun. Raději upozorňujeme, že zákaz kouření tu platí pouze v době obědů, od 11.00 do 14.00 hodin (za nás malé minus).

Dobrá rada: rezervujte si místo a používejte nohy

Celá restaurace je jakýmsi vyznáním pivní lásky, a protože stejnou lásku sdílí v Česku hodně lidí, počítejte s tím, že tu bývá plno. Místo na oběd či večeři si radši rezervujte, během špičky by už na vás nemuselo zbýt. Od dubna sice funguje i velká terasa s výhledem na kopec Vítkov, ale ta vaše šance bez rezervace o moc nezvýší.

Kreativní umyvadla na záchodcích jsou fajn – žádná keramika, ale upravené Keg sudy. Chvilku nám ale trvalo, než jsme přišli na to, jak si pustit vodu. Senzor na její puštění byste rukou hledali marně, musíte se spolehnout na své nohy.

Karlínská pivnice - nabídka
Karlínská pivnice - nabídka
Karlínská pivnice - exteriér
Karlínská pivnice - interiér
Karlínská pivnice - teráska
Karlínská pivnice - interiér
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN