Karlín žije
11.4.2017

I v Karlíně se vaří mexická kuchyně – nenechte se zmást názvem Cafe Frida

ilustrační foto

Nabídnou vám tu kromě dobré kávy i mexickou klasiku, od nachos přes tortilly až po burrito. Mít v restauraci knihovnu a bohatou nabídku bezmasých jídel je stále v kurzu. Ve Fridě na Karlínském náměstí tedy udělali dobře, když se rozhodli tyto dvě věci spojit.

Interiér je jednoduchý. Nečekejte kýčovitá ponča na obsluze, sombrera na zdech, kaktusy v oknech, ovšem ani žádný velký luxus. Prostě „user friendly“ dřevěný nábytek a občas stůl s mozaikou. Pestrobarevným obrázkům na zdi vévodí obrovský naivistický obraz nenasytné ženy s dokořán otevřenými ústy, do kterých malinká dáma vkládá šálky s kávou. Nápis na obraze hlásá: „Un cafe mas por favor.“ A srdce ženy vysvětluje: „No puedo dejar de beber los cafes.“ Vzhledem k chybějící čárce ve slově cafe jde nejspíš o slovní hříčku: „Ještě jednu kavárnu, prosím. Nemohu přestat pít kavárny.“ Krásnou ozdobou jsou police s knihami různého stáří a stupně použitosti. Čas od času to vše doplní výstava fotografií, takže místo působí trochu „artově“.

Můžete sem skočit jak na snídani, tak na rychlý oběd – obsluha vás nezdrží, práce jí jde pěkně od ruky. Denní menu vždy zahrnuje i něco pro vegetariány. Ne, nebojte, není to jen smažený sýr a ovocné knedlíky, jak bývá v českém pojetí bezmasé nabídky zvykem. Jídelníček v Cafe Frida uspokojí každého, kdo se masu vyhýbá, a tipujeme, že příjemné obsluze nebude dělat problém zařídit veganům i variantu bez sýra. Za oběd pro dva jsme nezaplatili ani čtyři sta korun.

Na čepu tu mají Únětice a v nápojovém lístku celou stranu věnovanou rumům. Jeden si fakt nedokáže vybrat, takže jsme návštěvu zakončili rumovou ochutnávkou… A prokládali to skvělými domácími limonádami – náš tip: zázvorová s grepem.

Jen si dejte pozor, abyste se v Cafe Frida neutrhli ze řetězu a nemuseli běžet do bankomatu – karty tu totiž neberou.

Proč právě Frida?

Mexičanka Frida Kahlo se proslavila coby malířka kombinující původní mexickou tvorbu s moderními směry začátku 20. století. Jako dítě prodělala obrnu a její léčbu následně zarazila autonehoda, při níž Frida málem přišla o život. Kvůli hojení zlámaných kostí strávila rok života na lůžku a právě tehdy začala s olejomalbami. Do obrazů umělkyně se promítaly roky samoty a velká bolest, která ani přes všechny operace po tak vážném úrazu nezmizela. Nejen pro své aktivity, ale i díky jedinečnému a zapamatovatelnému vzhledu se stala symbolem komunismu, lesbické lásky, kouření a multikulturality (po rodičích měla maďarsko-židovskou a španělsko-mexicko-indiánskou krev). Někde mezi těmito řádky bychom hledali, co se autor názvu restaurace snažil vyjádřit…

Cafe Frida - exteriér
Cafe Frida - exteriér
Cafe Frida - interiér
Cafe Frida - interiér
Frida Kahlo (1932); Autor: Guillermo Kahlo (1871-1941) – Sotheby's
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN