Karlín žije
1.3.2017

I v Karlíně je Polévkárna

Mrkvová polévka se zázvorem

Pryč jsou časy, kdy nás rodiče museli do polévek nutit. Dnes je to jedno z nejoblíbenějších jídel, ba dokonce hit. Existuje tolik druhů, že vystačí na vlastní bistro. Vybere si každý bez ohledu na chuťové preference nebo specifickou dietu.

I v nepříliš hezké budově č. p. 97 v Sokolovské ulici se zdejšímu týmu „polévkářů“ podařilo vytvořit útulný interiér, který trochu připomíná babiččinu chatku v zahrádkářské kolonii. I když možná na nás takhle působil jen kvůli zahradnímu nábytku složenému u zdi. Místa tu věru není moc, nicméně na polévku ho zase tak moc nepotřebujete. Díky velkým oknům si zde strávníci rozhodně nepřipadají stísněně, a navíc mají výhled do živé ulice.

Přes oběd se může stát, že volnou židli nenajdete, ale veškerá nabízená jídla si samozřejmě můžete odnést s sebou. Už z rána tu mají navařeno pět druhů polévek a můžete si vybrat ze dvou velikostí misek (ta velká je opravdu velká). Kromě toho jsou na pultu vždy i nějaké zajímavé slané pokrmy, quiche, sladké pečivo – i bezlepkové, pomazánky, džusy a šťávy... Dobrá káva je samozřejmostí. Tím se pomalu dostáváme k trochu netradičnímu doporučení – zajděte si do Polévkárny na teplou snídani. Nastartování dne vydatnou polévkou vám na 90 procent pomůže překonat poslední mrazíky i pověstnou jarní únavu.

Dobrá rada: netahat, šoupat!
Až si půjdete odskočit, nenechte se zaskočit. Za dveře od toalety se netahá, ani se do nich netlačí, jsou totiž posuvné – musíte je odsunout stranou. Nám to včas nikdo neřekl, takže jsme byli velmi vděční, že kromě nás do Polévkárny nepřišli kolem deváté další ranní hosté, kteří by si po tomto extempore ťukali na čelo.

Polévkárna – interiér
Polévkárna – pult
Polévkárna – výhled
Polévkárna – exteriér
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN