Karlín žije
3.1.2017

Hudební divadlo Karlín

Hudební divadlo Karlín; foto: David Kraus - archiv HDK

Věděli jste, že karlínské divadlo mívalo v programu i cirkusová představení? A místo dnešních sedaček se v něm až do 30 let. minulého století sedávalo na židličkách u stolků.

Karlínské hudební divadlo je jedním z nejstarších a zároveň nejkrásnějších v celé Praze. Krásná budova ozdobená neorenesančními architektonickými prvky zvenku a nádherným stropem v novobaroknímu slohu zevnitř píše svou historii už od roku 1880. Vzhledem k jeho honosnosti vás možná překvapí, že se v něm původně odehrávala cirkusová představení a diváci do něj chodili na varieté a kabarety. Bývalo i divadlem s největší kapacitou – ještě před rekonstrukcí provedenou mezi lety 2005 a 2006, mělo 1244 sedadel. Ovšem z některých bylo na pódium špatně vidět, a tak se v zájmu výhledu snížil počet míst na 921.

Vedením divadla byli po roce 1984 pověřeni Jan Werich a Oldřich Nový a na dlouho mu vdechli tu správnou atmosféru. Působili zde i další známé osobnosti: František Paul, Karel Jernek, Rudolf Vedral, Otto Haas, Petr Novotný, Petr Kracík, Antonín Procházka, Miklós Gábor Kerényi, Gabriel Barre… Z herců jistě znáte Marka Vašuta, Ivanu Chýlkovou, Martina Dejdara, Vladimíra Brabce, Petra Štěpánka či Radoslava Brzobohatého.

Na své si tu přijdou hlavně milovníci muzikálů. Na prknech karlínského divadla ožívá legendární Dracula, nejúspěšnější český muzikál, a kromě něho jsou k vidění i Carmen s excelentní Lucií Bílou či Bonnie and Clyde, kde v hlavních rolích vystupují zpěváci Dasha a Václav Noid Bárta, a vedlejší roličku si střihl i Kamil Střihavka.

interiér divadla
Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN