Karlín žije
13.4.2017

Farmářské trhy v Karlíně

ilustrační foto

Nebyl to aprílový žertík, v první dubnový den se v Karlíně skutečně zahájila letošní sezona farmářských trhů. U toho jsme samozřejmě nemohli chybět.

Vyrazili jsme ke kostelu tanečním krokem, protože už z dálky jsme slyšeli staropražské písničky kapely Třehusk. Počasí jsme si nemohli přát lepší, a tak není divu, že nás cestou na trh míjela spousta zeleninou naditých košíků a jedna spokojená rodinka za druhou. Na rozdíl od jiných pražských farmářských trhů, jako jsou ty na náplavce na Rašínově nábřeží nebo třeba na Tylově náměstí, má Karlínské náměstí obrovskou výhodu – můžete si tu „kecnout“ do trávy. Vlastně nám to připomínalo malý letní hudební festival, jen místo piva popíjela většina lidí nějakou netradiční čerstvě lisovanou šťávu (mezi nimi i my – dali jsme si šťávu z kopřivy a jablka a můžeme jen doporučit).

Nebylo to poprvé, co jsme na trhy do Karlína zavítali, takže víme, že příjemná atmosféra je pravidlem nejen na těch sobotních, ale i středečních. Na chvíli se člověku zdá, jako by ani nebyl v milionové Praze, ale spíš na venkovské veselici, jakou zná z pohádek – zvlášť když stihne i hudební program.

Zhruba tři desítky stánků samozřejmě zvládnou nabídnout víc než jen kvalitní a levnou zeleninu. Koupit tu můžete květiny, mýdla, čaje, koření, uzeniny, čerstvé ryby, mléčné výrobky… A rovnou i občerstvení ideální k posezení na trávníku: belgické hranolky, italské dobroty nebo sladké koláče. Domů k večeři jsme si ještě odnesli moc dobrý chleba z Pekárny Golčův Jeníkov. Nicméně stánkaři se tu často mění, takže nemá cenu vyjmenovávat, natož popisovat každého z nich.

Pravidlem ale je, že tu každou středu otevře svůj stánek kavárna Cafe AdAstra, která, pod záštitou obecně prospěšné společnosti Zajíček na koni, zaměstnává osoby s mentálním handicapem. Kromě dobrého nápoje vám tu naservírují i dobrou palačinku a dobrý pocit – s každou zakoupenou palačinkou totiž na zaměstnance kavárny přispějete 10 korun.

Poznámka na závěr
Nedávno nám přišel dotaz, kde v Karlíně sehnat vejce z volného chovu – musíme vás zklamat, nevíme to, ani na karlínských trzích bohužel nejsou. Farma Král i Farma rodiny Němcových chovají slepice na podestýlce. Budeme ale rádi, když se s námi o své tipy podělíte v komentářích pod příspěvkem na Facebooku.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN