Karlín žije
22.6.2017

Do Karlína za steaky i rytmy třicátých let: oboje nabízí stylová restaurace Charleston

Ani v jinak velmi moderním Karlíně nechybí podniky s dobovou atmosférou. Jedním z nich je právě restaurace Charleston, kde vás nejen jídlo a živá hudba, ale celé prostředí přenesou do Ameriky třicátých let minulého století. Po vydatné večeři si na místním parketu skutečně můžete charleston zatancovat.

Restauraci najdete hned u Karlínského náměstí, konkrétně na adrese Křižíkova 55. Hned po vstupu do Charlestonu vás upoutá typická výzdoba, obrazy i vybavení jako z tanečního klubu třicátých let. My jsme ale vzhledem ke krásnému počasí zvolili posezení na neméně stylové zahrádce. Stůl jsme měli raději zarezervovaný předem a dobře jsme udělali. Restaurace je oblíbená díky výborným steakům i hudebním večerům a po šesté večer tu bylo i ve všední den téměř plno.

Specializují se tu na steaky a nabídku jídel mají opravdu velkou, takže nebylo lehké si vybrat. Na základě doporučení číšníka jsme se konečně rozhodli pro biftek ze svíčkové s omáčkou z portského vína a brusinek a tagliatelle s houbovou omáčkou, lanýžovým olejem a parmazánem. K tomu jsme zvolili Modrý Portugal z vinařství Valtice. Maso bylo šťavnaté, těstoviny al dente. V kombinaci s kvalitním pitím jsme si skutečně pochutnali.

Pokud jde o ceny, zařadili bychom tenhle podnik mezi karlínský průměr. Jídla z masa stojí 155 korun a více, těstoviny a další vegetariánské pokrmy si dáte už od 125 Kč. Kde jinde vám ale každý den k večeři bude hrát živá hudba a obsluha se o vás bude starat jako o krále? Jen těch lidí na tanečním parketu by mohlo být víc.

Historie charlestonu: Tento tanec je pojmenovaný po hlavním městě amerického státu Jižní Karolína a poprvé na scéně se objevil v roce 1903. Postupně se v USA stal hlavním tanečním proudem a ve dvacátých a třicátých letech se rozšířil také do Evropy, hlavně díky herečce, zpěvačce a tanečnici Josephine Bakerové. Rychlé strojové pohyby v rytmu charlestonu postupně rozpoutaly celosvětovou charlestonovou horečku.

 

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN