Karlín žije
26.5.2017

Citlivost Butterfly k životnímu prostředí v 7 bodech

Kancelářská budova Butterfly usiluje o získání certifikace BREEAM Excellent. Tento certifikát si zaslouží jen stavby s pozitivním vlivem na životní prostředí, maximálně zohledňující trvalou udržitelnost a úspory energie. Co si pod tím představit? Nejsou to jen plané řeči – máme pro vás hned sedm konkrétních opatření směřujících k environmentální šetrnosti.

1)     Dešťová voda

Systém zavlažování zahrad okolo objektu bude založený na sběru a následném využívání dešťové vody.

2)     Mikroklima

Obecně lze říct, že budovy ve městech, ať už cihlové, betonové, nebo skleněné, se v teplých měsících zahřívají od slunce a naakumulované teplo pak vydávají zpět do ulic. Ovšem zelení porostlá fasáda pomáhá teplo vracené do sousedství redukovat. Protože funguje jako izolace, brání přehřívání vnitřních prostor, čímž se sníží výdaje energie na provoz klimatizace. Kromě izolačních vlastností má zelená fasáda schopnost snižovat teplo ve svém okolí stejně jako stromy, tedy transpirací.

               Transpirace: Vodu, kterou rostlina přijme kořeny, následně uvolňuje ve formě páry. Energii potřebnou k uskutečnění výparu odebírá z okolního prostředí. A protože, jak víme, energie je teplo, teplota vzduchu v blízkosti rostlin klesá. Kromě ochlazování svého okolí transpirací také zvyšují relativní vlhkost vzduchu.

A nejde jen o teplotu, rostliny zároveň čistí ovzduší od prachu, protože jeho zrnka mezi nimi uvíznou, místo aby se rozvířila do všech stran.

3)     Aktivní sunscreen systém na fasádě

Sunscreen systém je běžný u kancelářských budov kategorie A v celé Evropě, možná i všude na světě. Lidé pracující s počítačem samozřejmě potřebují žaluzie, aby jim slunce nesvítilo do monitoru. Ale ty nejlepší, nejšetrnější budovy, speciálně kancelářské budovy, mají něco jako aktivní vnější štíty proti slunci. I Butterfly bude mít aktivní textilní rolety, které se zatáhnou přes okna, jakmile na jakékoli straně budovy vyjde slunce. Jsou sice průhledné, ale stále schopné dostatečně stínit sklo, aby se nezahřívalo a nevydávalo teplo dovnitř budovy. Tím opět přispívají k úspoře energie nutné pro chod klimatizace. Textilní jsou proto, aby budova zůstala co nejměkčí s ohledem na akustiku v okolí.

4)     Izolační trojsklo

Samotným roletám pomáhá také trojsklo udržující v létě teplo mimo budovu a v zimě naopak uvnitř. Skleněné plochy na kancelářských budovách zaujímají okolo 3–4 m2. To je dost velká plocha, kterou se může teplo procházet dovnitř nebo ven. Když tedy dostatečně izoluje, snižuje potřebu energie na vytápění i ochlazování interiérů.

5)     Akustika

Zvuky se od členité fasády tvořené z velké části z měkkého materiálu, tedy z rostlinné masy a textilu, neodrážejí tak jako od hladkého betonu. Ozvěnu si před Butterfly neužijete, ale komu by chyběla, může si ji vychutnat o kus dál na sídlišti Invalidovna

6)     Celkový vzhled

Životní prostředí není jen o fyzických jevech jako teplota a zvuk, ale také o estetických vjemech. Projekt Butterfly je navržený tak, aby se svým vzhledem do svého okolí hodil a působil na něj přátelsky. Proto je pokrytý zelení, má členitou fasádu a je průchozí. Více o tom, co mu dalo podobu, se dočtete v našem článku Kancelářský projekt Butterfly – proč právě motiv motýla?

7)     Vstřícnost a otevřenost

Sice píšeme o Butterfly hlavně jako o budovách, ale součástí projektu je i kultivace sousedních ploch. Butterfly obklopí tematické zahrady, každá z nich s tématem jiného ročního období – porostou v ní rostliny, které toto téma reflektují. Kdokoli si v nich bude moct posedět, zajít si k fontáně nebo se pokochat zrekonstruovanou kapličkou. Snahou autorů Butterfly je, aby stavba životní prostředí v Karlíně zpříjemnila a lidé se v jejích zahradách, ale i kavárnách či restauracích, pro něž se vyhradí přízemí areálu, cítili jako doma.

Máte zájem o pronájem kancelářských prostor v novém karlínském projektu Butterfly?
Kontaktujte nás!
AFI EUROPE Czech Republic

DEVELOPER, PRONÁJEM
AFI EUROPE Czech Republic
Jankovcova 1037/49, Praha 7, 170 00 Czech Republic
+420 255 743 111, http://www.afi-europe.eu, afi@butterfly-karlin.cz

Kateřina Holická
+420 604 285 499
katerina.holicka@afi-europe.cz

Helpdesk - Informační systém společnosti Rilancio
PO & BOZP

 
Kontaktní formulář

Položky označené * jsou povinné
 
Podmínky užití webu a zveřejněných informací

Popisy a informace obsažené v jakékoliv části tohoto webu a jeho dokumentů, případně postoupené písemně nebo ústně, týkající se samotné budovy nebo její hodnoty, se nemají vykládat jako spolehlivá prohlášení nebo stanovení skutečností o budově. Fotografie a zobrazení jsou ilustrativní a nemusejí odpovídat skutečnosti. Veškeré rozměry nebo dálkové údaje jsou jen přibližné.

Zásady použití osobních údajů

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře uděluji ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění, souhlas se zpracováním svých osobních údajů, a to: jména, příjmení, telefonu, e-mailové adresy a údajů o komunikaci se mnou, a to formou elektronické databáze ze strany společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., IČO: 25667441, jakožto správce osobních údajů, společnosti AFI EUROPE N.V., registrační číslo: 34218161 a dalších finančně propojených společností skupiny AFI EUROPE, subjektů s ní spřízněných či jejích smluvních partnerů, a to za účelem marketingového využití. Souhlas uděluji dobrovolně, na dobu neurčitou. Jsem si však vědom, že tento souhlas mohu kdykoliv odvolat, a to na základě písemného oznámení doručeného společnosti AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., jakož i dalších práv vyplývajících ze zákona o ochraně osobních údajů.

left Butterfly - kanceláře v Karlíněopen right
CS EN